27 augustus:
De ransomware-groep Nova heeft aangekondigd geen data meer te zullen lekken die is buitgemaakt bij Clinical Diagnostics Nederland. De deadline is inmiddels verlopen en het lijkt erop dat de hackersgroep de data niet heeft gepubliceerd.
Z-CERT heeft de situatie rond dit incident continu en nauwlettend gemonitord en blijft dit ook de komende periode doen. Intussen werken we samen met aangesloten organisaties en andere betrokkenen om de impact van dit incident zo goed mogelijk in kaart te brengen en proberen we gedetailleerd inzicht te verkrijgen over de modus operandi tijdens deze hackaanval.
17 augustus:
Vandaag heeft de actor die achter de ransomware-aanval zit een update geplaatst op hun darkweb-pagina. Ze dreigen alle data over 10-11 dagen alsnog te publiceren. Tot nu toe was slechts een klein deel van de data gepubliceerd. De actor claimt in totaal over 300GB aan data te beschikken.
Lees hier over de impact die dit incident heeft op de zorgsector.
11 augustus:
Op 11 augustus 2025 werd een groot datalek van zorggegevens openbaar via Bevolkingsonderzoek Nederland. Z-CERT bevestigt dat ook andere zorginstellingen zijn getroffen. Op basis van de informatie die beschikbaar is, heeft Z-CERT ook andere zorginstellingen die rechtstreeks geraakt zijn kunnen informeren. Dit betreft alleen de instellingen die op dit moment bij ons bekend zijn.
Het advies aan zorginstellingen luidt: zorginstellingen die samenwerken met Clinical Diagnostics (Eurofins) moeten direct nagaan of zij slachtoffer zijn en, bij een lek, betrokken patiënten zo snel mogelijk informeren.