Je browser is verouderd en geeft deze website niet correct weer. Download een moderne browser en ervaar het internet beter, sneller en veiliger!

Onderling delen van IOC's

IOC’s zijn ‘indicators of compromise’. Dit is technische informatie over aanvallen of dreigingen. Bijvoorbeeld een domein waarvandaan phishingmails verstuurd worden. Als dit soort informatie bij één organisatie bekend is, is het belangrijk om dit snel van elkaar te horen. Daarmee verkleinen we de kans op incidenten. Z-CERT faciliteert deze gegevensuitwisseling met het Zorg Detectie Netwerk.

Zorg Detectie Netwerk

Binnen het Zorg Detectie Netwerk (ZDN) deelt Z-CERT grotendeels geautomatiseerd technische dreigingsinformatie. Hiermee kunnen zorginstellingen digitale aanvallen herkennen en vervolgens blokkeren. Deze informatie wordt gevoed door zorgorganisaties, door samenwerkingen met meerdere nationale en internationale partners en door samenwerkingen met Managed Security Service Providers. Wanneer een zorginstelling in Nederland last heeft van een digitale aanval en de technische details deelt, dan wordt dit netwerk ingezet om de rest van de sector te waarschuwen. ​