Je browser is verouderd en geeft deze website niet correct weer. Download een moderne browser en ervaar het internet beter, sneller en veiliger!

Vacature

Stage Software Development – opdracht EASM

Stage HBO, WO

Wil jij bijdragen aan de digitale veiligheid van de Nederlandse zorgsector? Tijdens deze stage werk je mee aan ons EASM-platform om kwetsbaarheden en risico’s op externe IT-assets inzichtelijk te maken. 

Wat ga je doen tijdens je stage?

Je draait mee in het team en werkt samen met ontwikkelaars, securityspecialisten en IT-collega’s aan ons EASM-platform, wat staat voor External Attack Surface Management. 

Tijdens je stage werk je aan één of meerdere van de volgende stagewerkzaamheden:

  • Meewerken aan het ontwikkelen en inrichten van de EASM-tool
  • Bouwen van functionaliteiten voor het detecteren van kwetsbaarheden op IP-adressen, domeinen en systemen
  • Ondersteunen bij het verwerken en analyseren van data uit open bronnen en monitoringtools
  • Meewerken aan automatisering van processen rondom vulnerability detection
  • Ontwikkelen van (onderdelen van) een API of front-end interface
  • Bijdragen aan het testen, documenteren, optimaliseren en integreren van bestaande oplossingen in de EASM-tool

Wat leer je?

Tijdens deze stage ontwikkel je jezelf op het gebied van:

  • Software development in een professionele omgeving
  • Cybersecurity en attack surface management
  • Werken met moderne tooling en architecturen
  • Samenwerken binnen een DevOps / Agile team
  • Vertalen van technische vraagstukken naar concrete oplossingen

Begeleiding vanuit Z-CERT

Tijdens je stage word je begeleid door ervaren softwareontwikkelaars en securityspecialisten binnen Z-CERT. Je krijgt een vaste begeleider die je helpt bij je leerdoelen, technische vraagstukken en persoonlijke ontwikkeling. Daarnaast werk je dagelijks samen in het team, waardoor je snel leert van collega’s en direct feedback krijgt op je werk.

Wie ben jij?

  • Je volgt een HBO/WO opleiding in IT, software development of cybersecurity
  • Je hebt basiskennis van programmeren (bijv. Python)
  • Je hebt interesse in cybersecurity en infrastructuur
  • Je bent nieuwsgierig, proactief en leergierig
  • Je kunt gestructureerd werken en denkt in oplossingen

Je vindt het leuk om samen te werken en zelfstandig te bouwen.

Waar ga je stagelopen?

Z-CERT is hét expertisecentrum voor cybersecurity in de zorg. Met een team van circa 70 betrokken professionals werken we elke dag aan onze missie: de zorg digitaal veiliger maken. Dit doen we met volle overgave en zonder winstoogmerk.

Onze kernwaarden – daadkrachtig en verbindend – vormen de basis van alles wat we doen.

De werksfeer is informeel, met korte lijnen en een grote nadruk op eigen verantwoordelijkheid. We zijn een hechte club waar samenwerking en ontwikkeling centraal staan.

Wil jij met jouw kennis en ervaring bijdragen aan een digitaal veiligere zorg? Dan verwelkomen we je graag in ons team!
 

Wat biedt Z-CERT jou tijdens je stage?

  • Een stagevergoeding conform CAO Rijk ter hoogte van € 800,- bruto per maand (stagebedrag CAO Rijk 1-1-2026) op basis van 40 uur stage per week
  • De mogelijkheid om hybride te werken, met een nieuw kantoor in Amersfoort (direct naast het station)
  • Een inhoudelijk uitdagende stage met maatschappelijke impact
  • Veel verantwoordelijkheid en vrijheid in je stage
  • Goede begeleiding door ervaren developers en securityspecialisten
  • De mogelijkheid om écht mee te werken aan een bestaand platform
  • Leuke collega’s in een hecht team binnen een dynamische en informele organisatie
  • Bedrijfsmiddelen die nodig zijn voor je stage, zoals laptop en indien nodig een NS Business Card

Goed om te weten

Een ‘pre-employment screening’ is onderdeel van onze sollicitatieprocedure. Bij Z-CERT willen we ervoor zorgen dat iedere nieuwe medewerker goed bij onze organisatie past. Een persoonlijke en inhoudelijke match is belangrijk en deze beoordelen we tijdens een kennismakingsgesprek. Daarnaast willen we bijdragen aan een veilige en betrouwbare werkomgeving, gezien de gevoelige aard van de gegevens waarmee we werken.

De screening draagt bij aan een zorgvuldig wervingsproces, ook voor onze stageplaatsen. Zo kunnen we niet alleen de juiste stagiair selecteren op persoonlijkheid en competenties, maar ook de nodige veiligheidsmaatregelen nemen. Dit is in lijn met de waarden en verantwoordelijkheden van Z-CERT als organisatie.

Voor de screening werken we samen met een externe partij. Uiteraard vindt een eventuele screening altijd in overleg met jou en met respect voor je privacy plaats.

Wil je reageren?

Wil jij graag jouw stage of afstuderen bij ons komen doen? Stuur je cv en motivatie naar [email protected] of gebruik deze link om beveiligd je cv en motivatie naar ons te versturen.